Czym jest multiplikator wędkarski?

Multiplikator to bardzo rozwinięte technicznie urządzenie, wyposażone w obrotową szpulę oraz różnego typu hamulce. Dodatkowo nieliczne modele posiadają licznik wypuszczonej linki. Szpula połączona jest sprzęgłem z przekładnią, która odgrywa kluczową rolę, przekładając obroty korby na obroty szpuli. Korba połączona jest natomiast z kołem napędowym poprzez hamulec znajdujący się w szpuli. Hamulec można regulować za pomocą odkręcania lub dokręcania gwiazdy przy korbce. Dzięki specjalnemu systemowi hamującemu obroty łatwiej uniknąć zaplątania żyłki.

Istnieje 9 produktów.

Wyświetlanie 1-9 z 9 elementów

Filtry aktywne

Multiplikatory są wszechstronne, sprawdzają się również w wędkarskie morskim

Jeżeli chcemy spróbować swoich sił w połowie morskim, szczególnie na największych okazach, multiplikator jest niemal niezbędną częścią wyposażenia. Jest to najmocniejszy rodzaj kołowrotka, cechujący się umiejscowieniem w górnej części wędki.

Korzystanie z multiplikatora niesie ze sobą wiele korzyści, pomimo jego wymagającej obsługi. Główną zaletą multiplikatorów castingowych jest ich mały rozmiar. Urządzenie to umożliwia również kontrolę i dokonywanie zmian po wyrzucie, jeszcze w trakcie lotu przynęty. Możliwość ta ma ogromne zastosowanie w trakcie wietrznej pogody. Kolejną korzyścią wynikającą z zastosowania multiplikatora jest możliwość regulacji siły nacisku dzięki różnorodności hamulców w szpuli. Pozwala nam to zredukować ryzyko zerwania żyłki.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password