Dodatki zanętowe i atraktory zapachowe do zanęt

My — ludzie jesteśmy zdecydowanie skomplikowanymi istotami. Z jednej strony cenimy sobie wygodę, lubimy, gdy ktoś nam ugotuje lub zrobi coś za nas. Często jednak uznajemy, że czegoś nam w tym gotowym produkcie brakuje. Zupa mogłaby być nieco bardziej słona, stolik nieco dłuższy, a koszulka byłaby pewnie fajniejsza bez tego napisu. Zwykle to właśnie te małe lub większe niedoskonałości motywują nas do tego, by zrobić to lepiej, lub po prostu podrasować to, co już jest. Dodatki zanętowe są niczym przyprawa poprawiająca smak zanęt wędkarskich.

Istnieje 79 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 79 elementów

Filtry aktywne

Skuteczne dodatki zanętowe i atraktory zapachowe do zanęt

Prawdziwy wędkarz wie, że najważniejszą rzeczą jest dobra zanęta na ryby. W tej kategorii znajdziesz wszystkie niezbędne dodatki do zanęty, od kleju przez glinki po atraktory do zanęty. Pozwolą Ci one na uzyskanie doskonałych rezultatów w łowieniu ryb. W naszym internetowym sklepie wędkarskim zaopatrzysz się w dodatki zanętowe, takie jak płatki leszczowe, glinka wiążąca, komponenty do mieszanek, zalewy wędkarskie, komponenty sypkie, mączka rybna, aromaty zanętowe (aromatyzery) oraz substancje wiążące.

Czym są dodatki zanętowe?

Dodatki zanętowe to produkty (sypkie, kleiste lub płynne), które służą do przyciągania i zatrzymywania ryb przy danej zanęcie. Są one dodawane do zanęty w celu zwiększenia jej skuteczności, przez co nie są traktowane jako zamiennik zanęty, lecz suplement dobrej zanęty. Mogą to być naturalne składniki, takie jak aminokwasy, węglowodany, oleje, białka, witaminy lub minerały, ale także chemiczne dodatki, takie jak aromaty, płyny (zalewy), płatki, kule, tabletki lub proszki. Dodawanie środków zwiększających atrakcyjność zanęty pozwala rybom dostrzec i ocenić smak i zapach zanęty, co może zwiększyć wchłanianie składników odżywczych z zanęty i zwiększyć skuteczność połowów. Dodatki zanętowe są bardzo skuteczne w przyciąganiu ryb, zwłaszcza w miejscach, gdzie zanęta nie jest dobrze widoczna dla ryb. W różnych sytuacjach może się również przydać barwnik, który rozpuści się w wodzie wprowadzając do otoczenia ciekawe kolory i zachęci ryby do żerowania.

Dodatki do zanęty mogą być domowej roboty lub gotowe ze sklepu

Dodatki do zanęty to produkty, które dodają smaku, zapachu i wyglądu zanęcie, aby jeszcze lepiej wabić i nęcić ryby. W celu poprawy smaku i zapachu, przyprawy są często dodawane do zanęty, w tym czosnek, cynamon lub anyż. Płatki owsiane są często używane jako dodatek zanętowy, aby zapobiec rozpadaniu się zanęty w wodzie. Robaki są często mieszane z innymi dodatkami zanętowymi, aby stworzyć idealną mieszankę dla wędkarzy. Jak widać, sporo dodatków zanętowych możesz znaleźć w domu lub w otoczeniu łowiska. Po co się jednak przemęczać, skoro można skorzystać ze sprawdzonych o opracowanym laboratoryjnie składzie środków poprawiających skuteczność zanęty?

W naszym internetowym sklepie wędkarskim MaszBranie.pl oferujemy najwyższej jakości dodatki do zanęt wędkarskich z kilku grup: zalewy wędkarskie, atomizery na ryby, granulat z pieczywa, mączki kukurydziane, kleje do zanęt, sypkie dodatki zanętowe, glinki rozpraszające, gliny wiążące zanętę, sypkie atraktory zapachowe. Jako zupełnie odrębne kategorie, wydzieliliśmy ponadto dipy i boostery wędkarskie oraz zalewy wędkarskie. Poniżej opiszemy produkty znajdujące się wyłącznie w kategorii dodatków zanętowych.

Klej do zanęt

Kleje do zanęt służą wytworzeniu idealnych błon zanętowych, które zatrzymują zanętę i zapobiegają jej rozrzucaniu się w wodzie. Kleje do zanęt są dostępne w różnych rodzajach, a każdy może wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb. Klej zanętowy jest szczególnie zalecany do wędkowania na rzekach. Zawiera w swoim składzie silnie wiążący składnik o słodkim posmaku. Skuteczny klej do zanęt jest bogaty w proteiny, przez co spaja zanętę. Klejenie zanęty sprawdza się idealnie przy formowaniu kul zanętowych na wody płynące o silnym uciągu. Klej jest w stanie związać różne rodzaje zanęt, także sypkie zanęty.

Glina wiążąca do zanęty na ryby

Glina wiążąca jest jednym z najpopularniejszych dodatków do zanęty, ponieważ jest substancją, która służy do wiązania innych składników zanęty razem. Jej dodatkową funkcją poza spajaniem zanęty jest dociążenie. Glinę wiążącą do zanęt upodobali sobie wędkarze łowiący w rzekach. Glina wiążąca jest stosowana w celu zapewnienia, aby zanęta zachowała swój kształt, a składniki zanęty pozostały w jednym miejscu.

Glina w zanęcie może spełniać również funkcję nośnika i barwnika. Większość dostępnych na rynku glin zanętowych posiada barwy jaskrawo-kremowe lub czerwonawe, brunatne. Wiele ryb karpiowatych dobrze czuje się w takim otoczeniu. Jeżeli dodatkowo zostanie ono wypełnione atrakcyjnymi substancjami smakowymi, glinka staje się nośnikiem dla tychże atraktorów i substancji wabiących ryby. Jeżeli dodajesz do zanęty robaki, glina wiążąca skutecznie je przetransmituje w głąb łowiska.

Glina rozpraszająca dla ryb

Glina rozpraszająca już na pierwszy rzut oka jest przeciwieństwem gliny wiążącej. O ile wiążąca stosowana jest w wodach płynących, rzekach, o tyle glina rozpraszająca stosowana jest w wodach stojących, stawach, lub wolno płynących. Glina rozpraszająca może być stosowana jako dociążenie zanęty, ale z jej właściwości wynika także skuteczne smużenie, szczególnie przydatne przy łowieniu drobnicy..

Płatki leszczowe

Płatki leszczowe to mix prażonych ziaren i zbóż. Płatki leszczowe są często używane do nęcenia na dnie. Płatki leszczowe są bardzo chętnie wybierane przez wędkarzy, ponieważ mają one wyjątkowo atrakcyjny zapach i smak dla ryb, dzięki czemu są one skuteczne w łowieniu wielu ryb. Rodzaje płatków leszczowych dostępnych w naszym sklepie wędkarskim zostały wzbogacone o betainę, melasę oraz aktywatory i aminokwasy egzogenne. Są przez to bardzo skuteczne do nęcenia dużych ryb karpiowatych, w szczególności leszczy (stąd pochodzenie nazwy płatków leszczowych).

Atomizery i atraktory zapachowe, czyli aromaty do zanęt wędkarskich

Dodatki zanętowe, w tym wszelkie koncentraty i granulaty aromatyczne, są ważnym elementem dla wędkarzy, którzy chcą złowić więcej ryb. Aromaty działają jak magnes, pomagając wędkarzom wyciągnąć ryby z ich schronień. Mogą być stosowane w połączeniu z zanętami, aby zwiększyć koncentrację i intensywność zapachu. Mączki, zioła i słodkie dodatki do zanęt znajdują się w tej kategorii, aby ułatwić wybór produktów odpowiednich dla konkretnych łowisk.

Atomizery oferujemy w sprayu, dedykowane są pod sportowe łowienie celem szybkiego podniesienia jakości używanych zanęt i przynęt wędkarskich. Zastosowanie cząstek charakterystycznych dla wabienia ryb sprawiło, że atomizery to niezwykle skuteczne atraktory dla ryb. Skuteczność Atomizera jest spotęgowana dzięki słodzikowi NHDC, który jest 1800 razy słodszy od cukru i dobrze się rozpuszcza w wodzie o niskiej temperaturze. Przyciąga tym samym ryby z bardzo dużej odległości. Łatwość w użyciu pozwala na zastosowanie w dowolnym momencie podczas łowienia. 

Sypkie atraktory zapachowe i granulaty zanętowe

Komponenty sypkie to jedne z najpopularniejszych rodzajów atraktorów zapachowych do zanęty. Łączą one w sobie naturalne składniki, takie jak mączka rybna i glutamina, a także syntetyczne, takie jak mono- i disacharydy oraz aminokwasowe. Dodatki te służą do zwiększenia rybostanu w wodzie i przyciągania ryb.

Granulaty zanętowe lub atraktory zapachowe swój smak i zapach często opierają o naturalne przyprawy oraz rzadkie składniki pochodzenia naturalnego.  Sposób działania jest taki, aby dostarczyć rybom znane bodźce, które lubią, lecz mało kiedy się z nimi spotykają. To jak niczym wprowadzenie delikatesów do rybiej diety. ;) Mogą to być smaki takie jak: marcepan, biszkopt, truskawka, czosnek, kolendra, konopie, orzech, ziarno czy pieczywo fluo. W przypadku ryb drapieżnych bardzo skuteczne są atraktory imitujące posmak ofiary (elementu składnika diety w łańcuchu pokarmowym), jak suszona krew, mniejsze ryby lub drobinki zanęt płociowych.

Mączki jako dodatki do zanęty

Wydawać by się mogło, że mączki stanowią podstawowy składnik zanęt. Tymczasem, wielokrotnie w mieszankach występują półprodukty na bazie ziaren i orzechów, lecz nie same mączki. Wynika to z różnorodności zastanych warunków na łowisku. Losowość jest tutaj bardzo wysoka, więc zdecydowanie lepiej dodać mączkę na miejscu w trakcie wędkowania i dostosować proporcje do zastanych warunków.

Pośród mączek traktowanych jako dodatki do zanęty szczególnie należy wyróżnić mączki kukurydziane i mączki rybne. Kukurydza wędkarska i produkty na jej bazie bardzo często są traktowane jako pasze dla ryb hodowlanych, nierzadko na stawach karpiowych. Można zatem przyjąć, iż mączki kukurydziane stanowią doskonały dodatek do zanęt na duże ryby z rodziny karpiowatych. Mączka rybna jest uwielbiana przez wędkarzy łowiących metoda feederową. Sukces stosowania mączki rybnej do zanęty opiera o białko w dużej ilości, którego pożądają ryby spokojnego żeru.

Jakie dodatki do zanęty na płoć?

Płocie preferują ziarna kukurydzy, więc wszelkiego rodzaju atraktory kukurydziane i mączki kukurydziane będą wskazane podczas wędkowania na te ryby. Płynne zalewy na bazie łubinu, konopi oraz sypkie granulaty z biszkoptem również powinny zadziałać.

Jakie dodatki do zanęty na karpia?

Właściwa zanęta karpiowa może zawierać składnik pobudzające takie jak słonecznik lub kukurydza. Zanętę lub sypki dodatek zanętowy możemy wcześniej uprażyć, lecz zdecydowanie wygodniej jest kupić gotowy produkt w naszym internetowym sklepie wędkarskim. Siemię lniane to również skuteczny składnik do zanęt na karpia, który w połączeniu z zalewą utrzymuje ryby skutecznie w zamierzonym obszarze.

Jakie dodatki do zanęty na leszcza?

Na leszcza zadziałają dodatki zanętowe przeznaczone do ryb karpiowatych. Dobrze mieć coś dedykowanego, czyli dodatek zawierający zmielone robaki, rosówki. Zanętę na leszcze dobrze jest również uzupełnić glinką lub klejem skutecznie współpracującym z kukurydzą. 

MaszBranie.pl to wędkarski internetowy sklep z dodatkami do zanęt

Dodatki zanętowe internetowy sklep wędkarski MaszBranie.pl przygotował właśnie po to, by każdy mógł zrobić to po swojemu. Na naszych półkach znajdziesz potrzebne produkty od sprawdzonych producentów. Atraktory zapachowe o różnych aromatach, ochotki, glinki i melasy zanętowe, które nadają odpowiedni zapach podczas nawilżania naszej zanęty. Oprócz tego oczywiście kleje do zanęt, również te super mocne, by odpowiednio dopasować spoistość mieszanki. Wszystko to w atrakcyjnych cenach i od najlepszych producentów znajdziesz w sklepie MaszBranie.pl. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, bo nie wiesz jak stworzyć swoją mieszankę zanętową i jakie składniki będą Ci potrzebne, odezwij się do nas. Obsługa sklepu chętnie pomoże w doborze odpowiednich produktów.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password