Wędki Match 

Wybór najlepszej wędki match może być wyzwaniem. Ten rodzaj wędek nazywany jest również odległościowym. Sama nazwa wskazuje na to w jakich warunkach wędka sprawdzi się najlepiej. Każdy wędkarz, któremu zależy na stosowaniu właśnie tej techniki połowy powinien zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Wszystko znajdziesz w ofercie sklepu Maszbranie. Zamów już teraz! 

Istnieje 46 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 46 elementów

Filtry aktywne

Łowienie na wędkę matchową - jakie są jej cechy?

Łowienie na wędkę matchową różni się nieco od innych metod łowienia na spławik. Wędkarz, który przychodzi nad staw, musi przede wszystkim znaleźć obiecujące miejsce za pomocą głębokościomierza. Również bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego składu i konsystencji mieszanki zanętowej. Wystrzelona z procy zanęta nie powinna kruszyć się w czasie lotu ani przy uderzeniu w wodę. Aby łowić ryby denne za pomocą wędki matchowej należy przygotować mieszankę, która rozpadnie się dopiero po uderzeniu w dno. W innych przypadkach wskazane jest wykonanie zanęty, która podczas opadania na dno tworzy słup paszowy. Podczas brania wędkarz musi wykonać ostre cięcie. Ze względu na dużą odległość i rozciągliwość żyłki, prawdopodobieństwo udanego brania będzie mniejsze. Podczas łowienia z wykorzystaniem wędki typu match stosuje się cienką żyłkę, dlatego konieczne jest podbieranie ryb podbierakiem. 

Łowienie tego typu wędką to ekscytujący proces, który kochają nie tylko zapaleni wędkarze, ale także nowicjusze w dziedzinie wędkarstwa. Aby wrócić ze spokojnego polowania z dużymi rybami, ważne jest, aby zapoznać się z osobliwościami łowienia na matchówkę i prawidłowo zamontować sprzęt.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password