Najlepsze przynęty na szczupaka - sklep wędkarski MaszBranie.pl

W internetowym sklepie wędkarskim MaszBranie.pl posiadamy w stałej sprzedaży przynęty wędkarskie na szczupaka, wśród których prym wiodą sztuczne przynęty wędkarskie, zwłaszcza gumy. Skuteczne na szczupaka są również obrotówki, błystki, wahadłówki i jerki. Wielu wędkarzy łowi szczupaka na spinning, więc ich najpopularniejszym wyborem - zaraz po gumach - są woblery w różnej postaci. Ważny jednak rozmiar, ponieważ spośród wszystkich przynęt spinningowych, duże gumy na szczupaki są najbardziej skuteczne. Rozgość się w naszych wirtualnych progach i zapoznaj z bogatą ofertą przynęt na szczupaka w dobrych cenach i z szybką dostawą.

Istnieje 322 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 322 elementów

Filtry aktywne

Szczupak - co to za ryba i jakie lubi przynęty?

Szczupak to drapieżna ryba słodkowodna, popularna w Polsce i Europie. Jest to średniej wielkości drapieżnik, ponieważ przeciętnie dorasta do około 1 metra długości. Rekordowe szczupaki mogą osiągnąć nawet 1,4 metra. Rekordowe polskie szczupaki przekraczają 120 cm długości i 24 kg wagi. Chcąc poznać dane złowionego szczupaka warto wykorzystać w tym celu wagi i miarki wędkarskie dostępne w naszym sklepie jako podkategoria akcesoriów wędkarskich. Szczupak jest jednym z najpopularniejszych celów wędkarskich w Polsce, stąd też przynęty na szczupaka są liczne w naszej ofercie sklepu. Przy okazji pragniemy zauważyć, że szczupaka najłatwiej złowić w miesiącach ciepłych, mniej więcej do połowy jesieni. Sezon wędkarski na szczupaka trwa od 1 maja do listopada, ale możemy się spodziewać, że w maju będzie największa liczebność szczupaka..

Szczupak należy do ryb drapieżnych, więc każda przynęta powinna mu się kojarzyć z potencjalną ofiarą. Szczupaki lubią sztuczne przynęty oraz żywca. Na te ryby dobrze działają przynęty imitujące węgorze, płocie, okonie i wszelkie małe ryby. Sprawdzają się również niewielkie gryzonie, jaszczurki i małe myszy. Popularnymi przynętami na szczupaki są również gumy i woblery, które łatwo zarzucić i stymulować do ruchu ofiary. Ważne jest, aby przynęta była odpowiednio dobrana do pory roku, warunków atmosferycznych i miejsca łowienia, aby zwiększyć szansę na skuteczne złowienie szczupaka.

Kiedy łowić szczupaka? Liczy się pora roku i dnia.

Szczupak jest jednym z najbardziej popularnych gatunków ryb w Polsce. Można go spotkać w wielu wodach słodkich i słonawych wodach Bałtyku. Najlepsze okresy połowu szczupaka to wiosna i jesień. Najlepiej łowić szczupaka w porze wieczornej, gdy słońce zachodzi. Warto łowić szczupaka w miejscach, gdzie woda ma głębokość od 1 do 3 metrów. W Polsce ustalony został okres ochronny na szczupaka trwający od 1 stycznia do 30 kwietnia, a wymiar ochronny szczupaka to 50 cm. Dobrze być tego świadomym, aby przypadkowo nie wybrać się na szczupaka w niewłaściwym terminie.

Wędkowanie na szczupaka latem opiera się o ciepłą wodę oraz szukanie kryjówek

Ciekawostką jest, iż szczupak należy do najbardziej drapieżnych ryb w polskich wodach, ale nie jest typem aktywnego agresora. Szczupak nie krąży i nie patroluje rozległego obszaru, lecz na kryjówkę wybiera sobie obfitą / gęstą roślinność wodną, aby z ukrycia zaatakować ofiarę. Nie są to łatwe warunki do wędkowania, co trzeba uwzględnić kompletując sprzęt wędkarski na szczupak od wędki aż po haczyk. Decydując się na połów szczupaka w okresie letnim, najłatwiej spotkać go w wodzie stojącej i płytkiej. Nagrzana woda ułatwi jego złapanie, lecz nie gwarantuje największych okazów. To czy przynęta okaże się łowna, zależy nie tylko od kolorów i rozmiarów, ale również sposobu wprowadzenia do wody. Uwzględniając powyższe, skuteczność sztucznej przynęty spinningowej na szczupaka będzie wyższa, gdy zarzucimy ją między gęste rośliny wodne, czyli przypuszczalne kryjówki szczupaka.

Duże gumy na szczupaka są skuteczne późną jesienią i wczesną zimą

Jak już pisaliśmy wcześniej, szczupaki wręcz uwielbiają duże gumy. Największymi imitacjami najskuteczniej będziemy prowokować późną jesienią, kiedy szczupaki szykują się do zimy. Wówczas w diecie drapieżników pojawiają się większe ryby. Jest to wręcz idealny czas, aby zapolować na największe ryby drapieżne. Oczywiście, gumy dostępne są w różnych rozmiarach, ale możemy przyjąć, iż tak w środowisku naturalnym - młodych ryb jest najwięcej na wiosnę, tak większych ryb jest więcej na jesień. Wielkość i rodzaj przynęty powinniśmy dobierać zatem w taki sposób, aby możliwie najbardziej upodabniać się do warunków naturalnych. 

Przynęty na szczupaka to głównie przynęty spinningowe

Patrząc na sytuację na polskich łowiskach można stwierdzić jednoznacznie, iż łowienie szczupaków to z najpopularniejszych odmian spinningu w Polsce. Chociaż spinningiści celują w różne gatunki ryb drapieżnych, to prawie w każdym sezonie przynajmniej kilka razy celują w szczupaka. Bardzo popularną przynętą szczupakową jest guma, a z niej - średnie i duże twistery oraz rippery. Dobór przynęty zależy od wielu czynników, lecz oprócz gum na szczupaka, popularnością cieszą się przynęty szczupakowe charakteryzujące się mocną, intensywną pracą. Wabiki na szczupaka ruszają się na boki kusząc w ten sposób drapieżnika do ataku. Zwyczajowo, wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu przynęty na szczupaka możemy podzielić na miękkie oraz twarde.

Przynęty szczupakowe miękkie - przynęty gumowe

Konstrukcja przynęty wpływa na to jak będzie przebiegała imitacja ruchu ofiary oraz czy uda się złapać drapieżnika. Wiele zależy w jakiej wodzie mamy zamiar wędkować oraz szczupaka na jakiej wielkości okaz się nastawiamy. Przynętami na szczupaka miękkimi są przede wszystkim szczupakowe przynęty gumowe. Wykorzystywane do połowu dużych szczupaków, duże masywne gumy w wielkościach od 12 do 30 cm potrafią ważyć nawet do 300g. Do utrzymania takich przynęt sprawdzi się długie spinningowe wędzisko castingowe z multiplikatorem. Z takiego zestawu na szczupaka uzyskujemy znaczny komfort rzutu i holu, nawet dużego silnego esoxa.

Przynęty szczupakowe twarde - spinning i wobler sprawdzą się dobrze

Do twardych przynęt na szczupaka zaliczamy różnego rodzaju woblery szczupakowe (w szczególności jerki, obrotówki i wahadłówki) oraz błystki wahadłowe, a także wirujące ogonki. Nazwa przynęty "wobler" wywodzi się od angielskiego słowa „wobble” w wolnym tłumaczeniu oznaczającego „telepać się”. Doskonale opisuje to charakterystyczną pracę woblera w wodzie – przynęta porusza się mocno na boki, naśladując ucieczkę przed drapieżnikiem. Woblery skutecznie przyciągają szczupaki, a stosując odpowiednią wielkość przynęty możemy sprowokować nawet duże okazy do ataku. Przy walce z najsilniejszymi szczupakami warto zaopatrzyć się w odpowiednio wytrzymały kołowrotek wędkarski, a także żyłki i plecionki.

Skuteczne przynęty na szczupaka są dopasowane do metody łowienia

Wybór zastosowanej metody połowu ryb powinien być punktem wyjścia do podjęcia decyzji jaką przynętę na szczupaka wybrać. Chcąc złapać szczupaka, powinniśmy zwrócić uwagę, aby przynęta nie była zbyt mała. Szczupaki mają dużą paszczę i możemy przyjąć regułę, że im większy okaz szczupaka, tym większą lubi zjeść przynętę. Łowienie szczupaków na gumę możemy potraktować jako synonim wędkarstwa spinningowego, czyli aktywnego wędkowania. Najczęściej w rozmowach z wędkarzami słyszymy, że szczupaki łowią na spinning. Gumowe przynęty szczupakowe są o kształcie małych rybek, ale ich rozmiary bywają zróżnicowane.

Sklep wędkarski MaszBranie.pl - przynęty sztuczne na szczupaka, które się doskonale sprawdzają

Bez względu gdzie (rzeka, jezioro, itp.) i na jakiej głębokości chcesz wędkować na szczupaka, w internetowym sklepie wędkarskim MaszBranie.pl znajdziesz wyłącznie najlepsze sztuczne przynęty na szczupaka. Niezależnie czy szukasz przynęty szczupakowej unoszącej się blisko powierzchni wody, czy może pragniesz wabić w głębokiej toni największe okazy, w naszym sklepie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wśród najlepszych producentów sztucznych przynęt wędkarskich dostępnych u nas w stałej sprzedaży znajdują się między innymi: Fishup, Jaxon, Mikado, Savage Gear, Siek oraz Spinmad.

Zaawansowanych oraz początkujących wędkarzy niejednokrotnie może o zawrót głowy przyprawić zróżnicowany asortyment przynęt na szczupaka. Zawsze w takiej sytuacji chętnie pomożemy i doradzimy, aby każdy wędkarz była zadowolony z zakupów. Wysoka jakość obsługi Klienta, doradztwo na wysokim poziomie, a także bezpieczny system płatności elektronicznych z szybką wysyłką to są nasze atuty na tle innych sklepów wędkarskich online.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password