Najlepsze błystki - sklep wędkarski MaszBranie.pl

W naszej stałej ofercie znajduje się ponad 250 modeli błystek. Asortyment ten dostępny jest w przeróżnych kształtach, rozmiarach oraz kolorach. Dzięki temu możemy aspirować do miana jednego z najlepiej zaopatrzonych internetowych sklepów wędkarskich w Polsce. Tobie możemy tym samym zaoferować najbardziej dopasowany asortyment sztucznych przynęt na ryby, błystek, woblerów czy gum wędkarskichwirujących ogonków. Wędkarstwo w naszym sklepie internetowym to hobby każdego pracownika, a pasją do wędkowania dzielimy się bardzo chętnie! Zapraszamy do zakupu błystek różnej maści, obrotówek, wahadłówek i przynęt podlodowych!

Istnieje 615 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 615 elementów

Filtry aktywne

Przynęta błystka - co to jest?

Błystka to rodzaj sztucznej przynęty wędkarskiej stosowanej na ryby drapieżne. Jest ona wykonana z błyszczącego materiału w kształcie niewielkiej rybki (lub błyszczącej płytki o rybkowatym kształcie). Początkowo, błystki były wykonywane z metalu, przez do dzisiaj są potocznie nazywane blachami. Błystka używana jest jako przynęta do wędki spinningowej oraz wędki podlodowej, co od razu lokuje błystki wśród odmian przynęt spinningowych. Podstawowy podział błystek obejmuje obrotówki i wahadłówki.

Błystki obrotowe, tzw. Obrotówki

Błystki obrotowe (inaczej: obrotówki) zbudowane są z drutu, który stanowi trzon do osadzania kolejnych elementów. Są to: korpus, koraliki łożyskujące strzemiączko oraz skrzydełko. Na strzemiączku ulokowane jest skrzydełko obracające się podczas ściągania ryby. Nazwa błystki obrotowej wywodzi się zatem od wprawianego w ruch skrzydełka. Prędkość tego obrotu jest uzależniona od jego ciężaru, kształtu oraz wyprofilowania. Podczas korzystania z obrotówki ważne są oczka na obu końcach drutu. Oczka nazywamy "przednie" (służy do mocowania żyłki wędkarskiej) i "tylne" (służy do założenia kotwiczki wędkarskiej). 

Błystka obrotowa jest traktowana jako uniwersalna i wielozadaniowa przynęta spinningowa. Jej popularność objawia się mnogością dostępnych wzorów i odmian, co z kolei pozwala na stosowanie tej przynęty prawie wszędzie i o każdej porze. W trakcie jak obrotówki ewoluowały okazało się jak potrzebne jest zestandaryzowanie rozmiarów. Jest to wyjątkowa przynęta, ponieważ rozmiarów obrotówek nie podajemy w centymetrach (jak ma to miejsce przy innych przynętach sztucznych), lecz stosujemy numerację błystek obrotowych od najmniejszego 00 do bardzo dużych 7. Im wyższy numer obrotówki, tym większa celowana ryba. Błystki obrotowe w rozmiarach 5 i więcej są przynętami na ryby drapieżne, w tym największe sumy i szczupaki.

Błystki wahadłowe, tzw. Wahadłówki

Błystki wahadłowe (inaczej: wahadłówki) mają bardzo prostą konstrukcję, na którą składa się wyprofilowana blaszka, kotwica i korpus. Blaszka w tym przypadku to nic innego jak wyprofilowany i przycięty w obrys małej rybki kawałek metalu. Blaszka w wahadłówce podczas ściągania w wodzie wykonuje ruchy wahadłowe, co, w banalny sposób tłumaczy pochodzenie nazwy. Możliwe jest, że podczas szybkiego ściągania blaszka będzie się obracać. Wahadłówki produkowane są w wielu kształtach i rozmiarach, słyną ze znacznej skuteczności na wszystkie ryby drapieżne. Mimo tego wśród wędkarzy nie cieszą się tak duża popularnością, co obrotówki.

Błystki podlodowe

Błystki podlodowe posiadają nieco odmienną konstrukcję od pozostałych błystek, ale ich funkcja jest niezmienna. Ma to być prosta i skuteczna przynęta na ryby drapieżne, która zachęca odbijanym światłem. W wędkarstwie podlodowym ciężko o dużą ilość światła w wodzie, więc sztuczna przynęta powinna swoją konstrukcją odbijać światło padające przez wywiercony otwór. Błystki podlodowe mają zatem długi smukły kształt. Najczęściej jest to pionowa blaszka lub łańcuszek zatopiony w żywicy, co załamuje kąt padające światła i kusi ryby żerujące zimą. Niekiedy błystka podlodowa posiada koraliki zawieszone na kotwiczce. Najczęściej, błystki podlodowe wykorzystuje się w zimowych połowach okonia.

Idealny spinning dla wędkarzy to różne przynęty sztuczne

Pierwszym symbolem oraz ikoną wędkarstwa spinningowego są sztuczne przynęty na ryby. Na tle innych przynęt spinningowych, błystki obrotowe można wyróżniać na przeróżne sposoby. Ich uniwersalne zastosowanie stało się wręcz kultowe, ponieważ sprawdzą się na połów różnych gatunków ryb drapieżnych. Jedna błystka = różne ryby. Takiego skojarzenia nie dają nam inne przynęty sztuczne stosowane w spinningu. Dla przykładu, woblery dzielimy ze względu na gatunek ryby, na którą celujemy. W naszym asortymencie znajdziesz różne błystki, którymi wypełnisz swoje pudełko na przynęty po same brzegi. Bogaty wybór błystek daje Ci pewność, że zawsze ze sobą będziesz miał te przynęty, które świetnie sprawdzą się w zastanych warunkach.

Produkty znanych marek: Jaxon, Mikado oraz Spinmad

Błystki renomowanych producentów dostępne w jednym miejscu, 24h na dobę, 365 dni roku, które możesz zamówić siedząc wygodnie w fotelu lub ze smartfona na łowisku. Nie brzmi to jak strzał w 10? Jesteśmy wędkarzami i w naszej ofercie znajdziesz wyłącznie sprawdzone błystki znanych marek. Jesteśmy sklepem wędkarskim online oferującym ogromny wybór błystek JaxonMikado oraz Spinmad. Znamy jakość oraz właściwość każdej naszej błystki. Asortyment tworzą nawet najmocniejsze modele, które wytrzymają szarpanie walecznego szczupaka z gęstej roślinności. Mikado oraz Spinmad specjalizują się w błystkach, które skutecznie odbijają światło nawet w najciemniejszej toni.

Błystki to sztuczne przynęty na drapieżniki: kleń, okoń, sandacz i szczupak

Liczne gatunki drapieżników, które można złowić, to najczęściej wymienia zaleta błystki. Bestsellerem wśród błystek są obrotówki na okonia. Równie dobrze możemy chcieć łowić na błystkę obrotową szczupaka, troć i klenia. W naszym sklepie gumy są oferowane głównie do połowu szczupaka, stąd też dominują one w kategorii przynęty na szczupaka. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż błystka obrotowa może być równie skuteczna co guma.

Internetowy sklep wędkarski MaszBranie.pl to Twoje miejsce w sieci

MaszBranie.pl tworzymy z pasji do wędkowania. Dążymy, aby oferowane przez nas produkty były zgodne z oczekiwaniami Klientów i pozwalały Wam realizować wędkarskie cele. Wielokrotnie podkreślamy, iż jesteśmy wędkarskim sklepem online z bogatym asortymentem, ale z kameralną atmosferą sklepu stacjonarnego. Zawsze chętnie doradzamy, udzielamy pomoc w doborze sprzętu bądź akcesoriów wędkarskich i dzielimy się swoimi doświadczeniami. Nie inaczej jest kiedy mowa o przynętach, błystkach i polowaniu na drapieżniki. Błystki potrafią być niezwykle skuteczne, a my z wielką chęcią powiemy co i jak. Jeżeli zatem nie wiesz jaki typ błystki jest dla Ciebie dobry, zapraszamy do kontaktu, a potem na zakupy!

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password