Zanęta z kulek proteinowych to skuteczny sposób na wabienie m.in. karpi

Jedyni używają ich jako zanęty, dając sobie zwykle przynajmniej jeden dodatkowy dzień, by te przywołały najlepsze okazy. Inni zakładają je „na włos” i traktują jako kulki przynętowePewne jest jedno - W przypadku połowu karpi ten pełnowartościowy, bogaty w białko produkt to najpopularniejszy rodzaj zanęty i przynęty. Stosowane od wielu lat i zabierane jako część niezbędnika. Oferujące ogromny wybór kolorów, smaków i zapachów. Boilies - bo tak brzmi ich angielska nazwa - pozwalają nie tylko oszczędzić wiele czasu i trudów. Przede wszystkim znacznie ułatwiają połowy najdorodniejszych karpi w zbiorniku.

Istnieje 11 produktów.

Wyświetlanie 1-11 z 11 elementów

Filtry aktywne

Kulki proteinowe jako zanęta na ryby, czyli czym są kulki proteinowe zanętowe w wędkarstwie?

Kulki proteinowe są jednym z najczęściej stosowanych i najbardziej skutecznych rodzajów zanęty, szczególnie jeśli chodzi o połowy drapieżników. Kulki proteinowe zanętowe są standardem, gdy nastawiamy się na karpie i amury, a że rodzina karpiowatych jest najliczniejsza w gatunki wśród kręgowców, to i popularność kulek proteinowych jako zanęty i przynęty naturalnej jest wręcz gigantyczna.

Kulki proteinowe w wędkarstwie są uformowaną mieszanką, w której skład wchodzą białka, tłuszcze i węglowodany. Mieszanka ta jest zazwyczaj zawieszona w roztworze soli i wody, a następnie wyciskana w kształt kulek. Kule te są bardzo atrakcyjne dla ryb, ponieważ zawierają dużo białka i wytwarzają dużo zapachu, co przyciąga ryby do przynęty. W porównaniu do innych rodzajów zanęty, kulki proteinowe są również bardzo trwałe i nie rozpuszczają się tak szybko, co oznacza, że działają dłużej, co daje wędkarzom lepszą szansę na złowienie ryb. Są zatem zanętą skuteczną przy dłuższym wędkowaniu, wielogodzinnym lub wręcz kilkudniowym.

Rodzaje kulek proteinowych na zanętę - podstawowy podział

Kulki proteinowe zanętowe to inaczej kulki proteinowe tonące, ponieważ ich zadaniem jest utonięcie na dnie i stworzenie skutecznej chmury zapachowej wabiącej rybę. Spotykane są również kulki proteinowe pływające które są stosowane jako przynęta mocowana “na włosie”.

Częstym dylematem wędkarzy jest również wybór konsystencji i struktury kulek proteinowych, ponieważ możemy stosować podział na zanętowe kulki proteinowe twarde i miękkie, a także niemal analogiczny podział na zanętowe kulki proteinowe suche i mokre. To która kulka do jakiego typu należy najprościej sprawdzić zgniatając ją w palcu. W przypadku zakupu przez sklep internetowy, dobrze jest się z nami skontaktować, a chętnie udzielimy informacji.

Zanęta z kulek proteinowych ma swoje cechy charakterystyczne

Kulki proteinowe są stosowane w szerokiej gamie wód, w tym w jeziorach, spokojnych rzekach, stawach, a także komercyjnych łowiskach. Kulki proteinowe to po prostu połączenie białka i tłuszczu, które są mieszane z wodą. Kulki zanętowe pozostawiają zapach i smak, który przyciąga ryby w wyznaczone miejsce korzystając z ich naturalnej łapczywości. Kulki proteinowe są najczęściej wykorzystywane do nęcenia ryb karpiowatych. Tym samym bardzo często u wędkarzy funkcjonuje ciąg skojarzeń na zasadzie: mówisz "zanęta na karpia" - myślisz "proteinowe kulki zanętowe".

Niektórzy wędkarze używają kulek proteinowych jako głównej zanęty, podczas gdy inni stosują je jako dodatek do innych rodzajów zanęty, takich jak robaki, ziarna i orzechy (np. kukurydza wędkarska). Tonące kulki proteinowe zanętowe są stosowane jako środek do połowu na dnie. Wystarczy rozrzucić kulki zanętowe na upatrzonym obszarze, aby te zaczęły upadać i tonąć na dnie wody. Bardzo powoli i skutecznie zachodzi reakcja, w której kulki rozpuszczają się w wodzie, aby przyciągnąć ryby. 

Czas rozpuszczania się proteinowych kulek zanętowych jest zależny od składu samej kulki oraz temperatury wody. Dzięki wykorzystaniu kilku zmiennych, jesteśmy w stanie precyzyjnie regulować czas działania zanęty. Kulka o tej samej zawartości protein będzie się rozpuszczała dłużej w zimnej wodzie, a szybciej w ciepłej wodzie. Zatem czas rozpuszczania się kulek maleje wraz ze wzrostem temperatury wody.

Podobnie, twardość (czy też suchość) kulki zanętowej ma wpływ na czas rozpuszczania się w wodzie. Kulka z tej samej mieszanki, ale miękka (mniej wysuszona) rozpuści się znacznie szybciej niż jej twardy odpowiednik (sucha kulka proteinowa). Dotyczy to zarówno sklepowych kulek proteinowych, jak i kulek zanętowych domowej roboty.

Skład kulki proteinowej ma bardzo duże znaczenie w nęceniu ryb, ponieważ musi być odpowiednio dobrany do ryb, na które się nastawiamy. Wynikający ze składu kolor kulki proteinowej ma znaczenie większe w przypadku stosowania kulek jako przynęty. Kulki proteinowe haczykowe mają być widoczne dla ryby, więc w tym przypadku mamy trochę inne podejście do stosowania. Kulki zanętowe służą nęceniu, zwabieniu, więc muszą działać głównie na zmysły węchu i smaku.

Zalety kulek proteinowych dla wędkarzy

Kulki proteinowe występują w wielu różnych rozmiarach, kolorach, smakach i konsystencjach. Firmy starają się opracować możliwie najbardziej skuteczną mieszankę, aby wyprodukować najlepsze kulki zanętowe. Im większa walka o klienta, im większy asortyment dostępny w sklepach wędkarskich, tym większy dylemat wędkarzy jakie kulki zanętowe wybrać. My możemy obiecać, że staramy się posiadać w naszej ofercie kulki proteinowe zanętowe najlepszej jakości. Zalety kulek proteinowych dla wędkarzy to:

  • Są one łatwe do stosowania – wystarczy umieścić je w wodzie, aby uzyskać skuteczną zanętę.

  • Są gotowe i domowej roboty - nie musisz tracić czasu na przyrządzanie mieszanki i formowanie kulek, możesz skorzystać z gotowych produktów o wysokiej skuteczności.

  • Są naturalne - kulki proteinowe zanętowe nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, oparte są wyłącznie o proteiny i produkty pochodzenia naturalnego występujące w wodzie oraz pokarmie ryb.

  • Są trwałe - bardzo powoli rozpuszczają się w wodzie, dzięki czemu idealnie nadają się do długiego nęcenia.

  • Są dostępne w różnych smakach - sprawdź naszą ofertę na kulki proteinowe o smaku: amur, fish mix, halibut, kałamarnica-ośmiornica, miód, ochotka, orzech tygrysi, scopex-ryba, truskawka, tutti-frutti, wanilia.

  • Są tanie i dostępne - kulki proteinowe zanętowe swoją wszechstronnością i powszechnością zawojowały rynek wędkarski, więc masz łatwość zakupu, chociażby sprawdź ofertę naszego internetowego sklepu wędkarskiego.

Zanętowe kulki proteinowe na karpia

Kulki proteinowe na karpia są jednym z najpopularniejszych produktów wśród wędkarzy łowiących metodą gruntową i celujących w ryby z rodziny karpiowatych. Na łowiskach w kategoriach prawdziwych historii należy traktować relacje jak duże karpie zostały złowione na kulki zanętowe. W połączeniu z bogactwem przynęt karpiowych, w naszej ofercie jest bardzo skuteczna seria kulek proteinowych Jaxon o uniwersalnej średnicy 16mm i 20mm.

Z odrobiny historii wędkarstwa można przekazać, iż kulki na karpie wymyślili Anglicy, a dzięki rewelacyjnym wynikom bardzo szybko ten genialny wynalazek podchwycił cały wędkarski świat. Nazwa wywodzi się przede wszystkim od wysokiej zawartości protein, co w czasach odkrycia Anglików było niesamowitym krokiem naprzód. Spotykana i stosowana w wędkarstwie karpiowym nazwa "boilies" może być w wolnym tłumaczeniu przełożona na "gotowanki" lub "kulki gotowane", ponieważ ich przygotowanie wymaga obróbki termicznej, czyli "gotowania".

Zastosowanie kulek proteinowych na zanętę to jeden z najskuteczniejszych sposobów na złowienie karpia. Są one wytwarzane z wysokiej jakości białka, a zawarte w nich atraktory uwalniają aromat przez wiele godzin i dni. Wśród karpiowych wędkarzy, dużą popularnością cieszą się tonące kulki proteinowe wzbogacone o atraktor skuteczny na większe i mniejsze ryby. Mieszanka mączek rybnych w połączeniu z np. ananasem lub truskawką wypuszcza bardzo słodki zapach we wszystkich porach roku (przy każdej temperaturze wody). Szybka praca, jaką oferuję kulki proteinowe, pozwala na zarzucenie przynęty już w godzinę po nęceniu. Efektami będziemy się cieszyć przez następnych wiele godzin, ponieważ tonące kulki długo rozpuszczają się wodzie.

Sposoby stosowania kulek proteinowych na zanętę, czyli jak nęcić kulkami na ryby?

Kulki proteinowe są często stosowane jako zanęta w wędkarstwie. Są one dostępne w wielu smakach i rozmiarach, dzięki czemu możesz wybrać produkt, który wywoła najlepszą reakcję ryb. Musisz jednak zrozumieć, jak używać kulek proteinowych, aby uzyskać najlepsze wyniki. Oto kilka wskazówek dotyczących stosowania kulek proteinowych na zanętę:

  1. Wybierz odpowiedni smak. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz kulki proteinowe w smaku, który celowane przez Ciebie ryby lubią najbardziej. W naszej ofercie znajdziesz opakowania z dokładną informacją na jakie ryby najlepiej działają dane kulki. Celem wzmocnienia smaku możesz również wykorzystać dodatki do zanęty.
  2. Umieść zanętę na odpowiedniej głębokości i odległości od brzegu. Głębokość, na której ustawisz zanętę, ma duże znaczenie. Niektóre akweny mają bardzo urozmaicone dno, więc ten wybór może być punktem decydującym o powodzeniu wędkowania. Rozłóż kulki zanętowe w miejscu, gdzie ryby będą mogły je łatwo znaleźć.
  3. Używaj odpowiedniej ilości kulek proteinowych. Porcja użyta na zanętę, powinna być dostosowana do wielkości zbiornika oraz liczby ryb. Używaj niewielkiej ilości kulek proteinowych w małych zbiornikach, aby nie przestraszyć ryb. Przesycenie bodźcami również jest mało skuteczne dla wędkowania.
  4. Regularnie uzupełniaj zanętę. Jest to kluczowe, aby utrzymać ryby na miejscu. Aby to zrobić, regularnie dodawaj kulek proteinowych do zanęty, aby utrzymać atrakcyjność. Możesz naprzemienne wrzucać różne smaki, w których lubują się konkretne gatunki ryb.

Jak dobrać odpowiedni smak kulek proteinowych do ryb?

Kulki proteinowe są często stosowane w wędkarstwie jako zanęta. Można je dostać w różnych smakach, dzięki czemu odpowiedni smak można dopasować do rodzaju ryb, które chce się złowić. Istnieje kilka sposobów doboru odpowiedniego smaku kulek proteinowych do rodzaju ryb, które są łowione. Po pierwsze, należy zapoznać się z pożywieniem, którego dana ryba zazwyczaj poszukuje. Jeśli pożywienie jest znane, warto wybrać kulki proteinowe w smaku podobnym do tego pożywienia. Na przykład, jeśli ryba jest traktowana jako szukająca owadów, dobrym wyborem będą kulki proteinowe w smaku owoców lub mięsa

Sklep z kulkami proteinowymi zanętowymi to sklep wędkarski MaszBranie.pl

Jeżeli zależy Ci na tym, by kupić kulki proteinowe na karpia, które gwarantują długotrwałą pracę, zaczynającą się już w momencie ich użycia. Co więcej, jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz produkt, który cechuje się pełnowartościowym, świetnie przyswajalnym składem. Jesteś w dobrym miejscu. W naszym internetowym sklepie wędkarskim znajdziesz tylko sprawdzone produkty, które cechują się najwyższą jakością. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password