Skuteczne przynęty wirujące ogonki na szczupaka i okonia

W naszym internetowym sklepie wędkarskim posiadamy bogatą ofertę wirujących ogonków, które idealnie sprawdzają się jako sztuczna przynęta na szczupaka i okonia. Oferowane przez nas wirujące ogonki renomowanych producentów charakteryzują się nienaganną pracą w wodzie oraz dużą różnorodnością modeli. U nas kupisz wyłącznie produkty najwyższej jakości i zaopatrzysz się w wirujący ogonek o wadze i rozmiarze odpowiadającym Twoim potrzebom. Korzystając z naszych przynęt na ryby będziesz czerpać najwięcej przyjemności z wędkarstwa. Duży wybór przynęt i szybka dostawa to nasza domena!

Istnieje 148 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 148 elementów

Filtry aktywne

Wirujący Ogonek - co to jest za przynęta?

Wirujący ogonek to rodzaj sztucznej przynęty łączącej korpus małej rybki woblera z reflektującym blaszanym ogonkiem przypominającym obrotówkę. Można w skrócie powiedzieć, iż wirujące ogonki to hybryda woblera i błystki obrotowej. Prawdziwa przewaga wirujących ogonków nad pozostałymi przynętami to konstrukcji wraz z precyzyjnym ułożeniem kotwiczki wędkarskiej.

Wirujące ogonki możemy rozróżniać po długości oraz wadze. Jest to przynęta, która regularnie mieści się w zakresie długości od 4cm do 12cm. Najczęściej jednak w nazwach pojedynczych produktów pojawia się informacja o wadze. Są to przynęty o dużym przedziale ciężaru, więc wirujące ogonki ważą od 4g do nawet ponad 20g. Działa tutaj podobna zasada, co w przypadku innych przynęt (także naturalnych przynęt na ryby), czyli im większa przynęta - tym większe osobniki da się na nią złowić. Wielkością wirującego ogonka możemy zatem wykluczyć drobnicę.

Jak łowić na wirujący ogonek?

Łowienie na wirujący ogonek jest jedną z prostszych metod wędkowania na sztuczne przynęty spinningowe. Czasami wystarczy prowadzenie zmiennym tempem, raz szybciej, raz wolniej, i już są efekty. W takim najbardziej podstawowym ruchu poradzi sobie zarówno początkujący wędkarz, jak i zawodowiec. Błyszczący wirujący ogonek w sąsiedztwie imitacji małej rybki potrafi pobudzić do ataku nawet najbardziej leniwą rybę. O tym, iż po wirujące ogonki sięgają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy zadecydował fakt, iż wabiki te sprawdzają się w wodzie stojącej i bystrej, na płytkiej rzece, jak i na głębokim jeziorze. Jest to bardzo uniwersalna przynęta, która sprawdza się zarówno w przypadku bliskich i dalekich rzutów, a swoją pracą pozwala na brania w różnej głębokości, a nawet w najtrudniejszych technicznie miejscach. Niewielkie 4-gramowe wabiki świetnie sprawdzają się w rwącym rzecznym nurcie.

Przed zarzuceniem wabika dobrze jest sprawdzić głębokość wody, jej mętność, aby nie wprowadzić zupełnie obcego elementu do środowiska.

Łowienie na wirujący ogonek przy dnie daje nam bardzo dobre wyniki. Oczywiście, początkowo musimy pozwolić przynęcie zejść na samo dno. Czasami możemy poczuć lekkie uderzenia i opory. W momencie, kiedy uznamy, że przynęta jest już na dnie pozwalajmy sobie na delikatne zmienne ruchy. Szczupaki oraz okonie (ale także pstrągi) mogą brać zarówno w opadzie, jak i w locie wirującego ogonka. Pozwalajmy przynęcie pracować i rozsyłać błysk w toń. Niekiedy nawet najmniejszy błysk potrafi sprowokować rybę, więc musimy być w ciągłej gotowości. Nie powinniśmy puszczać wędki, a spinningowy kołowrotek wędkarski wraz żyłką powinny wytrzymać z powodzeniem silny opór drapieżnika.

Wirujące ogonki Spinmad i Mikado

W naszym internetowym sklepi wędkarskim MaszBranie.pl oferujemy wyłącznie najlepszy asortyment wirujących ogonków marki Spinmad oraz Mikado. Bez względu na to czy jesteś początkującym spinningistą, czy zawodowcem, możesz liczyć na satysfakcjonujące wyniki przy stosowaniu tej przynęty. Dzięki przemyślanej konstrukcji wirujących ogonków, nawet przy nieumiejętnych rzutach ryzyko zahaczenia przynęty lub zerwania linki jest niewielkie.

W naszej ofercie znajdziesz przynęty w kilku wariantach wielkości i gramaturach. Są niewielkie wabiki, jak chociażby model Spinmad Big 4gto, na którego złowisz okonia, pstrąga i klenia, ponieważ wygodnie prowadzi się na głębokości od 1m do 3m. Pośród średniej wielkości wirujących ogonków plasuje się nasz bestseller, tj. Spinmad Jigmaster 8g. Stosunkowo wolny opad, dobrze wyczuwalna praca i zastosowanie potrójnej kotwiczki to jej cechy przewodnie, które w szczególności spodobają się łowcom okoni, szczupaków i pstrągów. Dobre wyniki pomaga osiągnąć również zastosowanie potrójnej kotwiczki, co charakteryzuje z kolei wirujące ogonki Spinmad Jigmaster, nie tylko ciężkie 24g, ale także te o średniej wadze 8g i 12 g. Doskonały efekt możemy osiągnąć wprowadzając w wibracje przynęty o unikatowej i oryginalnej kolorystyce. Znajdziemy je z pewnością w serii M-Tail od Mikado.

Wirujące ogonki - sklep wędkarski MaszBranie.pl

Poza asortymentem wirujących ogonków, nasz sklep wędkarski online posiada bogatą ofertę na gumy wędkarskie oraz pozostałe przynęty sztuczne. Wybierając się nad wodę, kupisz u nas wszystko wygodnie z fotela 24h na dobę z szybką i tanią dostawą. Bez względu czy interesuje Cię zwykły sprzęt wędkarski czy perełki najdroższych marek, u nas możesz wybrać coś dla siebie. Posiadamy rozbudowany dział z akcesoriami wędkarskimi. Jesteśmy również jednym z najlepiej zaopatrzonych sklepów oferujących zanęty na ryby wraz z wieloma dodatkami zanętowymi.

Internetowy sklep wędkarski MaszBranie.pl prowadzimy z pasji do wędkowania. Zapraszamy do kontaktu, ponieważ chętnie udzielamy odpowiedzi na pytania i doradzamy w zakupie sprzętu wędkarskiego. Wirujące ogonki to dobrze rokujący segment sztucznych przynęt wędkarskich, więc chętnie pomożemy w doborze wabików i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Życzymy udanych zakupów!

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password