Dumbelsy, czyli skuteczne przynęty do method feeder

Lista produktów kategorii przynęty naturalne potrafi wprawić o zawrót głowy. Waftersy, dumbelsy, pellet haczykowy oraz liczne ziarna i orzechy - naprawdę sporo tego wszystkiego. Producenci w swoich katalogach mają jeszcze więcej wariantów oraz wariacji na temat poszczególnych typów przynęt. Właśnie z tego powodu, nasz sklep wędkarski posiada podział nie tylko ze względu na nazewnictwo producentów, ale i nasze własne postrzeganie sprzedawanych przynęt. W tej kategorii prezentujemy wszystkie przynęty na ryby, które - naszym zdaniem - są najbardziej skuteczne przy metodzie i najlepiej spełniają książkową definicję przynęty typu dumbells.

Istnieje 24 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 24 elementów

Filtry aktywne

Czym są dumbelsy? Co to jest przynęta dumbel?

Te pytania słyszymy bardzo często. Dumbels to pojedyncza kulka, lekko spłaszczona po dwóch bokach. Dumbelsy swoim walcowatym kształtem oraz konsystencją sprzyjają spoczywaniu na dnie, przez co są zaliczane do grupy przynęt tonących. Swoim wyglądem przypominają pellet, a dodatkowo zyskują popularność za sprawą prostoty korzystania. Dumbelsy najczęściej zakładane są na gumkę i włos. Występują w wielu smakach i zapachach, od klasycznej truskawki lub ananasa, po skisłe masło, robaki, halibuta czy fermentowaną kukurydzę. Przynęta typu dumbels uznawana jest za stworzoną głównie z myślą o method feeder.

Skuteczne przynęty tonące, które spoczywają na dnie

O ile w przypadku przynęty typu wafters liczy się wyporność, o tyle w przypadku przynęty typu dumbels zdecydowanie ważniejszy jest intensywny smak i zapach oraz kolorystyka na dnie. Już sam fakt, że waftersy unoszą się nad dnem, a dumbelsy spoczywają na dnie sprawia, że istotą przynęty tonącej jest wabienie ryb nie tylko kolorem, ale również wysoką jakością surowców. Skuteczny dumbels powinien powoli uwalniać duże porcje aminokwasów, substancji zapachowych i smakowych czy słodzika NHDC. Na skuteczność dumbelsów wpływa ma także sposób przechowywania. W naszym sklepie wędkarskim zauważyliśmy, że hermetyczne zamknięcie opakowania daje gwarancję świeżości i znacząco zwiększa skuteczność przynęty.

Dumbelsy - opinie są podzielone, ale pozytywne

Jak w przypadku każdej nowości, także i dumbellsy mają swoją zwolenników i przeciwników. W większości przypadków przeważają jednak pozytywne opinie, a produkty firm Feeder Bait i McKarp potrafią zgarniać wręcz fenomenalne recenzje. Czytając opinie w internecie warto też zauważyć, że nawet u jednego producenta pojawiają się liczne wariacje, które później mogą dawać sprzeczne informacje. W praktyce jednak, pamiętajmy, że dumbelsy to specyficzna przynęta wędkarska, której skuteczność powinna być oceniana bardzo indywidualnie w zależności od warunków lub pory roku. Dla przykładu, Dumbelsy 10mm o smaku brzoskwinia i bnanas od producenta Feeder Bait sprawdzają się przez cały rok, a szczególnie latem i wczesną jesienią w ciepłej wodzie mają największą skuteczność. Równocześnie, Feeder Bait wprowadził do oferty dumbelsy 10mm o smaku ochotki z konopią, które również sprawdzają się cały rok, lecz zimą i w chłodnej wodzie osiągają największą skuteczność.

Dumbels to nie kukurydza, aby wszędzie był taki sam

Mamy nadzieję, że tym prostym porównaniem pokazaliśmy, iż - w przypadku tak specjalistycznej przynęty - zapytanie typu "dumbelsy Feeder Bait opinie" jest zbyt skrótowe. Bardzo podobnie ma się sytuacja z przynętami MCKARP, które są tworzone pod bardzo wąskie grupy wędkarzy, a i dodatkowo pod jasno określone warunki panujące na łowisku. Tą specjalizacją, marka osiąga gigantyczne sukcesy i bije rekordy popularności wśród zawodowych karpiarzy. Pragniemy również zaznaczyć, że popularne smaki (takie jak kryl, morwa) oraz fluorescencyjne kolory uzyskują różne efekty w zależności od producenta oraz zastanych warunków. Jako pasjonaci wędkarstwa, z wielką chęcią podzielimy się swoimi doświadczeniami oraz pomożemy w doborze odpowiednich dumbelsów, więc zapraszamy do kontaktu!

Dumbells nie wybacza braków w metodzie

Method Feeder uchodzi za prosty i skuteczny sposób na każde branie. Chcemy jednak zauważyć, że wędkowanie na metodę to nie tylko przynęta, ale cały styl wędkowania, w którym liczy się wszystko: od zanęty na ryby aż po haczyk wędkarski. Dumbelsy, bez względu czy w formie mixa czy jednolitego opakowania, nie wybaczają braków w podejściu do metody.

Chcąc osiągać najlepsze wyniki, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Dobrze jest zacząć od wyboru odpowiedniej wędki feederowej wyposażonej w kołowrotek wędkarski. Szczególnie polecane są tutaj kołowrotki z przednim hamulcem w rozmiarze 3000 - 4000 - 5000, które pozwalają na połowy leszczy, karpi, linów lub płoci. Sprawdzą się zwłaszcza na niedużych odległościach. Chcąc łowić na metodę trzeba się zaopatrzyć w podajnik, najlepiej w koszyk do metody i sprężynę zanętową. Dobrze jest również kupić żyłki wędkarskie do przyponów, które są podstawą łowienia na method feeder. Z tak dobranym zestawem z pewnością będzie nam łatwiej, a jeżeli już wybierzemy na dłuższe wędkowanie, możemy zaopatrzyć się w przydatny gadżet, jakim jest sygnalizator brań.

Dumbelsy - sklep wędkarski MaszBranie.pl

Gdzie kupić dumbelsy? W internetowym sklepie wędkarskim MaszBranie.pl posiadamy duży wybór wyłącznie sprawdzonych przynęt typu dumbels. Oferujemy pojedyncze typy dumbelsów oraz opakowania typu "mix" z wysokiej jakości mieszankami. Stale testujemy nowości na rynku przynęt typu dumbells i poszerzamy naszą ofertę. Możemy również sprowadzać towary na zamówienie, co sprawia, że jesteśmy doskonałym punktem zaopatrzenia dla wymagających Klientów i zawodowców. Nie zapominamy także o osobach początkujących w łowieniu na metodę lub chcących rozpocząć swoją przygodę z kulkami dumbels. Chętnie doradzamy, dzielimy się swoimi wrażeniami oraz pomagamy w doborze przynęt, zanęt i sprzętu wędkarskiego. Zapraszamy do kontaktu i na zakupy!

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password