Kulki proteinowe na haczyk skuteczną przynętą wędkarską

Kulki proteinowe haczykowe są specjalną odmianą kulek proteinowych. Ten wyrób wędkarski jest często stosowany zarówno jako zanęta, jak i przynęta wędkarska. W niniejszej kategorii produktów znajdziesz kulki proteinowe haczykowe, czyli - mówiąc inaczej - kulki przynętowe. Są one mocowane do haczyka “na włosie” i służą jako skuteczna przynęta. Analogicznie, jak zwykłe kulki proteinowe, i te haczykowe posiadają silne składniki wabiące, w tym aromaty zapachowe i smakowe. W naszej ofercie dostępne są bardzo skuteczne haczykowe kulki proteinowe cenionych producentów, jak Profess i Jaxon. Kulki proteinowe na haczyk, co do zasady są formą naturalnej przynęty wędkarskiej, która nie szkodzi środowisku.

Istnieje 57 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 57 elementów

Filtry aktywne

Kulki proteinowe przynętowe - czym są?

Kulki proteinowe haczykowe to rodzaj naturalnej przynęty wędkarskiej, dzięki której ryby jeszcze lepiej biorą. Przynętowe kulki haczykowe posiadają bardzo bogaty i kompletny skład. Komponenty i atraktory w kulkach przynętowych są dobierane do konkretnych gatunków ryb i powinny dobrze współpracować z zanętami. Zarówno w przypadku zanęt, jak i przynęt, składniki kulek proteinowych haczykowych powinny być dokładnie wyselekcjonowane i dobrane tak, aby stymulować ryby do brania. Cała mieszanka uformowana jest w kulisty kształt o różnych rozmiarach, aby zwiększać szansę na połów.

Kulki proteinowe haczykowe a kulki zanętowe - różnice podstawowe

Nasz sklep internetowy opiera się o podział, w którym kulki proteinowe są zanętą (czyli są to kulki do nęcenia), a kulki haczykowe są przynętą. Zanętę rzucamy do wody lub wprowadzamy w koszyczku i jej zadaniem jest wytworzenie atrakcyjnej chmury zapachowej wabiącej ryby w pożądany obszar. Przynętę natomiast wieszamy na końcu żyłki na wędce, mocując kulki proteinowe na włos, do haczyka.

Podstawy działania kulek zanętowych i przynętowych kulek proteinowych

Różnica między kulkami haczykowymi a kulkami do nęcenia jest widoczna w wodzie, ale i na sklepowej półce. W wodzie, kulki zanętowe powoli się rozpuszczają, więc ich działanie jest nieco inne. Kulki haczykowe mocowane są do haczyka, który jako przynęta pływa w wodzie z zanętą. Ich celem jest zatem zachęcenie ryby do brania, na obszarze z istniejącą wonią i smakiem zanęty. Tym samym kulki haczykowe muszą mieć intensywniejszy smak, ale bardziej punktowy. Dodatkowo kulki proteinowe dzielą się na tonące i pływające.

Kulki proteinowe sprzedawane są w różnych opakowaniach w zależności od funkcji

W sklepach wędkarskich widzimy również różnicę między kulkami do nęcenia, a przynętowymi. Kulki proteinowe do nęcenia sprzedawane są w dużych opakowaniach. Wędkarze zużywają bardzo dużo zanęty na łowisku, zwłaszcza podczas zawodów. W tym samym momencie, kulki proteinowe haczykowe występują w małych opakowaniach, najczęściej słoikach. Koszt jednostkowy kulki jest wyższy w przypadku kulek przynętowych.

Stąd również (wcale nie tak rzadkie) sytuacje, kiedy wędkarz ma na łowisku dużo zanęty, ale ze względu na trudny dzień szybko zużył przynętę. Wtedy często ratunkiem jest ręczne wiercenie kulek zanętowych i mocowanie na haczyku. Nie możemy jednak traktować gotowych kulek haczykowych jako "zanęty z dziurką", ponieważ producenci robią wiele, aby kulki haczykowe były najskuteczniejszą przynętą.

Kulki haczykowe, a kulki do nęcenia - co wybrać?

Pytanie to pada bardzo często, co sugeruje jakoby wędkarze mieli wątpliwości czy kulki proteinowe bardziej sprawdzają się jako zanęta czy jako przynęta wędkarska. W nawiązaniu do powyższej części tekstu odpowiedź zdaje się być oczywista. Chcesz nęcić i wytworzyć atrakcyjną chmurę zapachową - kup duże opakowania kulek proteinowych i traktuje je jako zanętę. Masz już zanętę i poszukujesz skutecznej przynęty do łowienia karpi i amurów - wybierz kulki proteinowe haczykowe.

Smaki kulek przynętowych - zgraj smak przynęty z apetytem ryby

W składach kulek haczykowych znajdziemy między innymi takie elementy jak: betaina, aminokwasy, ekstrakty ze skorupiaków, mączka rybna, proteiny mleczne. Taka kulka zapewnia skuteczne łowienie nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Wśród dostępnych smaków gotowych kulek haczykowych znajdziesz te emitujące do wody posmak owocowy, roślinny, mięsny / zwierzęcy, rybny lub organiczny. Są to na przykład: truskawka, ochotka, ananas, orzech tygrysi, amur, morwa, wanilia, parmezan, krew, pomarańcza, czekolada, salami, parmezan, konopie prażone, scopex.

Pamiętajmy, że kulki haczykowe jako przynęta moczone są w różnego rodzaju dodatkach do przynęt i zanęt. Tym samym spotkamy kulki o bardzo delikatnych smakach (np. red / czerwone) stanowiące jedynie nośnik dla smaków z płynnych dodatków. Takimi dodatkami są np. dipy i boostery wędkarskie. Nasączanie kulek w zalewie to nie tylko efekt smakowy i wabiący, lecz również większa stabilność w wodzie - niekiedy nawet do 72 godzin. Moczenie kulek w zalewie lub wręcz pozostawiania kulek jako zalane w płynnym atraktorze na wiele godzin to sprawdzony sposób na ryby (m.in. duże karpie) znany z polskich łowisk i zawodów wędkarskich. Stosując się do tych podstawowych masz dużą szansę złapać na haczyk grubą rybę i rozgrzać swój kołowrotek wędkarski do czerwoności! 

Rozmiar i kształt kulek proteinowych haczykowych - szeroki wybór dla lepszych efektów

Formowane naturalne przynęty wędkarskie występują w wielu kształtach i rozmiarach. Kulki proteinowe haczykowe mają kształt... kulki, niemal idealnej kuli z dziurką pośrodku. W naszym internetowym sklepie wędkarskim znajdziesz kulki przynętowe w rozmiarach od 9 mm do 30 mm średnicy. Posiadamy szeroki wybór kulek haczykowych, które należą do najlepiej sprzedających się i najpopularniejszych przynęt naturalnych. Zdecydowanie najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są kulki o średnicy 16 mm, które występują w najszerszym wachlarzu receptur. 

Duża różnorodność rozmiarów kulek proteinowych haczykowych pozwala na dostosowanie przynęty do panujących warunków (kulka inaczej rozpuszcza się w ciepłej lub zimnej wodzie). Odpowiednią kombinacją zanętowych kulek z kulkami przynętowymi osiągniemy lepsze efekty. Musimy uwzględnić również wyporność wody (jej gęstość, natlenienie, itp.), ale również typ kulek (czy są to tonące czy pływające kulki). Natomiast rozmiar stosowanej kulki determinuje nam wielkość ryby oraz czas uwalniania aromatycznego składnika.

Przygotowanie kulki proteinowej haczykowej do wędkowania

Potrzebujemy kulki proteinowe oraz ręczne wiertełko wędkarskie (może być także wiertełko ręczne z narzędzi budowlanych, byle średnica była niewielka). W jednej ręce trzymamy kuleczkę, a w drugiej wiertełko. Delikatnie przekręcamy i przeciskamy wiertełko przez kulkę proteinową, aby nie zniszczyć przynęty. Po tak delikatnej operacji już mamy otwory w kulce. Ręczne wykonywanie kulek haczykowych uratowało niejednego wędkarza opresji, kiedy to przynęta się skończyła i trzeba było zamieniać proteinowe kulki zanętowe w haczykowe. Jeżeli kupujesz w naszym internetowym sklepie wędkarskim MaszBranie.pl gotowe proteinowe kulki haczykowe, możesz potraktować ten punkt jako ciekawostkę. ;)

Jak założyć kulkę proteinową na haczyk na włosie?

Do tego etapu potrzebujemy kulki proteinowe haczykowe (dostępne w tej kategorii produktów) lub wcześniej obrobione kulki proteinowe z dziurką. Co do niezbędnego sprzętu wędkarskiego, przyda nam się przypon z włosem oraz tzw. szydełko do nakładania przynęty na włos. W jednej ręce trzymamy kulkę proteinową haczykową z dziurką, a w drugiej ręce trzymamy szydełko. Przez otwór w kuleczce przeprowadzamy szydełko. Następnie na końcu szydełka zaczepiamy włos z przyponu. Oczko włosa zakładamy na haczyk szydełka i przeciągamy kulkę na włos.

Kuleczka proteinowa haczykowa jest już zamontowana, a teraz musimy ją zastopować. Najlepiej wybrać stoper o tym samym kolorze, co przynęta. Zaciągamy kulkę przynętową na stoper i już mamy kuleczkę założoną. Ważne, aby stopera nie było widać. Jeżeli osiągniemy efekt jednolitej kolorystycznie przynęty możemy uznać, że kuleczka jest zamontowana.

Kulki przynętowe na bałwanka - jak założyć?

Popularne na łowiskach karpiowych jest stosowanie dwóch kulek przynętowych na jednym włosie. Jest to tzw. bałwanek, a określenie związane jest z osiąganym kształtem przynęty. Aby założyć kulki proteinowe haczykowe na bałwanka, musimy dwukrotnie wykonać czynność założenia kulki na włosie (patrz opis wyżej). Szydełko ma klapeczki, które zamykamy mając obie kulki na szydełku. Kulki nakładamy na włos jedna po drugiej. W momencie, gdy obie kuleczki przynętowe są na włosie, bierzemy w ręce cały przypon z włosem. Podobnie jak przy jednej kuleczce, także tutaj dobrze, aby kolor stopera był ten sam, co kolor stopowanej kuleczki przynętowej.

MaszBranie.pl to internetowy sklep wędkarski z przynętowymi kulkami proteinowymi haczykowymi

Jesteśmy internetowym sklepem wędkarskim, w którym kulki proteinowe haczykowe są ważną częścią oferty. Na naszych wirtualnych półkach znajdziesz liczne rodzaje naturalnych przynęt, w tym kulki haczykowe wraz z odpowiednimi dodatkami. Zawsze możesz zamówić dodatkową ilość, więcej niż jedno opakowanie lub stworzyć swój własny pakiet przynęty i zanęty wraz z odpowiednimi zalewami wędkarskimi oraz dipami. Nasi Klienci często łączą zestaw mix zanęty wędkarskiej 8 x 1 kg z kilkoma opakowaniami kulek przynętowych 50 g, do czego jeszcze chętnie dorzucają butelki zalewy po 250 ml. Wszystko to możemy zapakować do jednej paczki, a Ty będziesz cieszyć się szybką i tanią wysyłką. Oprócz aktywnej sprzedaży i dobrego zaopatrzenia, służymy również pomocą i doradztwem. Sklep prowadzimy z pasji do wędkarstwa, więc u nas fachowość i uprzejmość obsługi jest na poziomie rodzinnych sklepów stacjonarnych. Zapraszamy do kontaktu i na zakupy wędkarskie!

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password