Skuteczne gumy wędkarskie, czyli miękkie przynęty gumowe na szczupaka, okonia, sandacza i inne drapieżniki

Nasz internetowy sklep wędkarski to idealne miejsce zaopatrzenia dla wszystkich wędkarzy chcących łowić na sztuczne przynęty wędkarskie. W swojej ofercie posiadamy blisko tysiąc gum wędkarskich, którymi możesz skutecznie wędkować na ryby drapieżne każdej wielkości i różnych gatunków. Nasze gumy wędkarskie to przynęty na ryby drapieżne, które doskonale imitują pokarm i ofiarę szczupaka, suma, okonia, pstrąga oraz wielu innych drapieżników. Nasz asortyment tworzą gumy spinningowe, które doskonale udają małe rybki, owady, larwy i skorupiaki. Każda przynęta dostępna jest w wielu różnych kolorach, rozmiarach. Dzięki temu w internetowym sklepie wędkarskim MaszBranie.pl masz możliwość wyboru odpowiednich wysokiej jakości przynęt, które dopasuje do zmiennych warunków.

Istnieje 975 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 975 elementów

Filtry aktywne

Mówisz gumowe przynęty wędkarskie, myślisz gumy spinningowe

Gumowe przynęty swoim kształtem mają imitować ofiary ryb drapieżnych, co idealnie wpisuje się w założenia wędkarstwa spinningowego. Łowienie na spinning polega na udawaniu ruchu ofiary i zachęcaniu drapieżnika do ataku. Miękkie przynęty spinningowe idealnie sprawdzają się w tej taktyce łowienia. Są one popularnie określane jako gumy wędkarskie, a ich historia sięga drugiej połowy XX wieku. Bardzo podobną rolę spełniają woblery, lecz możemy je określić jako twarde sztuczne przynęty na ryby. Od powstania pierwszej gumy wędkarskiej minęły już dekady, więc przez te wszystkie lata gumy spiningowe zdążyły bardzo mocno ewoluować. Skoro doskonale sprawdzają się do połowu wędką spinningową, to gumy wędkarskie stały się jednymi z najpopularniejszych przynęt spinningowych.

Rippery i kopyta to przynęta gumowa idealna na ryby drapieżne

Obecnie naszą ofertę gum wędkarskich tworzy rozległy asortyment przynęt imitujących wszelkie organizmy wodne stanowiące pożywienie ryb drapieżnych. Patrząc na statystyki sprzedaży w naszym sklepie wędkarskim oraz katalogi producentów, zdecydowanie najpopularniejszą grupą przynęt spinningowych są gumy imitujące ryby i małe rybki. Klasyczne rippery i kopyta wśród wędkarzy spinningowych są bez wahania najczęściej wybieraną odmianą sztucznych przynęt gumowych. Ich popularność spowodowała, że w ofercie licznych producentów i marek wędkarskich, są dostępne w niezwykle szerokiej gamie kolorystycznej. To zdecydowanie zwiększa skuteczność połowu przy każdych warunkach.

Nowości oraz kultowe sprawdzone gumy wędkarskie renomowanych producentów

Z biegiem czasu, gumy wędkarskie przestały być gadżetem lub akcesorium wędkarskim, lecz stały się pełnowartościowymi miękkimi przynętami i wytworzyły swój własny segment. Niektórzy producenci doszli do perfekcji w wytwarzaniu przynęt z tworzywa sztucznego, co pozwala nam mówić już o kultowych modelach i gumach wędkarskich. Wędkarstwo jednak nadal ewoluuje, a ciągłe badania i testy pozwalają wprowadzać na rynek coraz to bardziej udoskonalone nowości. Właśnie dlatego jako sklep wędkarski online oferujemy sztuczne przynęty sprawdzonych producentów, którzy stale poszerzają swój asortyment.

W stałej sprzedaży posiadamy gumy wędkarskie (m.in. sztuczne przynęty na szczupakaprzynęty na suma) od renomowanych producentów, którzy wykorzystują w swoich zakładach najnowsze technologie. Gumy wędkarskie FishUpJaxonMikado oraz Savage Gear są doceniane w środowisku wędkarskim za duży realizm, co pozwala im przyciągać największe okazy drapieżników. Producenci projektując kształt swoich miękkich przynęt wędkarskich wykorzystują skanowanie 3D naturalnych ryb różnych gatunków, jak m.in. płoć, ukleja, pstrąg, szczupak bądź okoń. Wędkarze mogą więc złowić duże drapieżniki udając ruch osłabionej rybki. Ciągłe urozmaicenia w kolorystyce nie pozwalają rybom przyzwyczaić się do sztucznej przynęty, co z kolei jest tożsame z nieograniczoną ilością kombinacji jak w naturze.

Gumowe robaki, owady, skorupiaki czy żaby z atraktorami DNA

Jedną z nowości, która rozgrzała do czerwoności wędkarski internet, są gumy wędkarskie z atraktorami DNA. Swoistym pionierem w tym zakresie są gumy wędkarskie Savage Gear, które w nazwie posiadają 4D. Owy czwarty wymiar to właśnie zapach przynęty prowokujący drapieżnika do ataku. Dzięki tej innowacji, łowiąc na gumy możemy wabić ryby tak jak przy naturalnych przynętach wędkarskich, gdzie dipy oraz boostery są na porządku dziennym. Gumy nasączone atraktorem zrobiły furorę niemal zaraz po premierze.

Pokrycie gumy atraktorem DNA jest szczególnie skuteczne, kiedy pragniemy łowić na sztuczne przynęty imitujące inne organizmy zamieszkujące środowisko wodne. Standardem, który nikogo nie dziwi, są gumowe przynęty imitujące małe kacze pisklęta, żaby lub pełzające po wodzie węże. Są to oczywiście duże sztuczne przynęty, którymi zwabimy bardzo duże osobniki. Im większe ryby planujemy łowić, tym bardziej wytrzymały powinniśmy mieć kołowrotek spinningowy. Nie każdy wędkarz od razu wybiera się na wielką rybę, więc rynek sztucznych przynęt gumowych posiada wiele modeli o niewielkich rozmiarach. Małe gumy wędkarskie imitują drobne organizmy, do których zaliczamy larwy owadów, małe skorupiaki lub drobny narybek. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie są gumowe twistery z charakterystycznym ogonkiem w kształcie półksiężyca.

Spinningowe gumy wędkarskie - sklep MaszBranie.pl zaopatrzy Cię we wszystko

Założycielem naszego sklepu jest pasjonat wędkarstwa, to też wielokrotnie podkreślamy, iż internetowy sklep wędkarski MaszBranie.pl powstał z pasji do wędkowania. Tą pasją pragniemy się dzielić na każdym etapie prowadzenia sklepu, od zaopatrzenia, przez doradztwo po całodobową internetową sprzedaż. Znajdziesz u nas wiele gumowych przynęt stosowanych w spinningu, a także wszystko co potrzebne do uprawiania wędkarstwa.

Bez względu czy szukasz wędki/wędziska, czy może jesteś zainteresowany ofertą na zanęty wędkarskie lub szukasz elektronicznego sprzętu wędkarskiego, zawsze możesz się do nas zgłosić i zadać swoje pytanie. Chętnie pomagamy, doradzamy i staramy się odpowiedzieć możliwie najlepiej. Dobry kontakt z Klientem to jest nasz wyróżnik na tle konkurencji online. Bardzo często wśród opinii na nasz temat jako zaleta pojawia się dobry kontakt z obsługą sklepu, jak w stacjonarnych sklepach osiedlowych. :) Zapraszamy do zakupów oraz do kontaktu!

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password