Najlepsza przynęta na karpia

Karp jest słodkowodną rybą, dość sporą, gdyż jego waga może osiągnąć do 20 kg, a długość około 1 metra. Popularne są połowy karpia na dwa sposoby – metodą spławikową oraz gruntową. Warunkiem skutecznego połowu jest zasadzenie przynęty na dnie, czyli w miejscu żerowania karpia.

Łowienie karpia na spławik skuteczne jest wtedy, gdy za przynętę weźmie się kukurydzę, białego robaka i dżdżownicę. Stosuje się niewielki haczyk, by zmieścić na nim dwie porcje kukurydzy lub trzy robaki. Często spotykaną metodą połowu jest mieszanie przynęty. Warto wybrać do tej metody czuły spławik, który pozwoli wyłapać nawet najdelikatniejsze brania. Spławik ma przewagę nad połowem z gruntu przy bardzo delikatnym braniu, łatwiej wtedy zauważyć moment, w którym ryba zacznie interesować się zarzuconą przynętą.

Łowienie karpia z gruntu to druga metoda, do której poleca się pellet. Ten rodzaj przynęty jest specjalnie wiązany na tak zwanym włosie, by haczyk mógł pozostać wolny. Połów z gruntu wymaga wykorzystania zestawu wyposażonego w sprężynę, do której to wkłada się zanętę. Sprężyna jest lepszym rozwiązaniem od koszyka, gdyż posiada plastikową rurkę zapobiegającą splątaniu się żyłki. Przy tej metodzie połowu stosuje się podobne przynęty, jak przy spławikowej, czyli kukurydza białe lub czerwone robaki. Przy łowieniu z gruntu ma się pewność, że przynęta znajdować się będzie na dnie, czyli w miejscu żerowania karpia.

Podobne wg. tagów

    Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November Grudzień

    New Account Register

    Already have an account?
    Log in instead Lub Reset password