Skuteczne metody spinningowe

Jest to popularna metoda, wykorzystywana przede wszystkim podczas łowienia drapieżnych ryb, czyli sandaczy, szczupaków oraz sumów. Polega to w dużej mierze na naprzemiennym rzucaniu przynęty oraz ściąganiu za pomocą wędki i kołowrotka. Ma to za zadanie imitować ruch, przypominający poruszanie się słabej. zdezorientowanej ryby. Dlatego też można spotkać się z częstym wykonywaniem przez wędkarzy nierytmicznych ruchy wędziskiem lub ściąganiu żyłki w taki sposób, by jak najlepiej odwzorować zachowania ryby.

Przy technice spinningowej wykorzystuje się krótsze wędki o długości wędziska pomiędzy 1,5m a 3 m. Wykorzystuje się również przy tym sztuczne przynęty. Inaczej wygląda też samo łowienie ryb metodą spinningową. W głównej mierze polega ono na zarzucaniu, przyciąganiu i wykonywaniu ruchów wabiących wędką. Wymaga to od wędkarza sporej celności oraz wprawy, dlatego spinningu lepiej spróbować dopiero wtedy, kiedy bardzo dobrze opanujemy podstawy wędkarstwa.

Metoda spinningowa jest wymagająca. Niezbędne jest często bliskie podejście i forsowanie dopływów rzek, wchodząc przy tym do wody w trudnym łowisku. Należy się dlatego przyjrzeć specjalnemu ubiorowi do tego rodzaju łowienia. Zalecane są na przykład wodery, buty sięgające do pachwin i zabezpieczające przed zmoczeniem oraz ewentualnym zniszczeniem spodni.

Podobne wg. tagów

    Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November Grudzień

    New Account Register

    Already have an account?
    Log in instead Lub Reset password